Майстер-клас

Тема: Малювання пейзажу в нестандартних техніках. Пуантилізм.

Мета: ознайомити  дітей з нестандартними техніками, зокрема пуантилізмом; формувати навички роботи з різними художніми матеріалами, виконувати вправи на розвиток руки, зорово-рухової координації; удосконалювати навички старанно виконувати та акуратно  робити; розвивати уяву, фантазію та образне мислення; виховувати любов до природи.

Завдання:

  • розвиток фантазії та уяви дітей;
  • розвиток творчих здібностей дітей;
  • виховання інтересу до техніки «Пуантилізм».

Для створення картини нам знадобляться:

  • аркуш формату А-3 ;
  • гуаш;
  • пензлі (середня (приблизно № 5) і тонка (№ 2));
  • вушні палички;
  • простий олівець;
  • баночка з водою;
  • палітра.

Технічне забезпечення: ноутбук, відеопроектор, мультимедійний екран.

Методи, прийоми, технології: гра «Крапкове коло».

Перебіг заняття

Перший етап – початок, мотивація творчої діяльності.

Другий етап – робота з матеріалом та обладнанням.

Третій етап – співвіднесення своєї діяльності з діяльністю інших.

Самооцінювання та самокорекція.

Четвертий етап – нове бачення проблеми, перехід до нового

усвідомлення.

П’ятий етап – рефлексія (мета приходу на майстер-клас; що взято

корисного та цікавого; що чи кого хочеться особливо відзначити)

Майстер клас

Перший етап – початок, мотивація творчої діяльності

Погляньте на слайд. Що на ньому зображено? (крапка)

Багато відомих художників створюють свої картини, використовуючи лише крапки. Зокрема Жорж Сера, Поль Сіньяк, Каміль Піссарро, Тео Ван Ріссельберге.

Чи бачили ви такі картини раніше? (ні, так)

(демонстрація картин)

Погляньте які картини написали ці художники.

«Сільська місцевість. Церква та ферма в Ераньї»  Каміль Піссарро

«Парус на Шельді» Т.В. Ріссельберге

«Недільний день на острові Гранд-Жатт» Жорж Сера

«Сан – Тропе» . М. Люс

Одна маленька крапка  не може створити малюнок, але їх поєднання творить дива.

Пропоную сьогодні вам відчути себе художником – пуантилістом.

Пуантилізм це – стиль у живописі, що належить до постімпресіонізму. Розквіт пуантилізму припадає на період між 1889 та 1910 роками.

Кожен із вас чогось очікує від сьогоднішнього майстер-класу. Напишіть на наших «диво крапках», що лежать у вас на столі власні сподівання, а в кінці уроку ми повернемося до них та перевіримо, чи збулися вони.

Другий етап – робота з матеріалом та обладнанням

Для цієї роботи нам знадобиться: аркуш формату А-3  ,  гуаш, пензлі: середній (приблизно № 5) і тонкий (№ 2), вушні палички, простий олівець, ємність  з водою, палітра.

Пензлі нам потрібні для того, щоб змішувати фарбу на палітрі. Вушними паличками ми будемо малювати.

Перш ніж почати працювати, пропоную вам пограти в гру «Крапкове коло»

Умови гри: кожен учень отримує по одному кружечку: використовуючи різні відтінки одного кольору, заповнює коло крапками, готову роботу прикріплює на велике коло на дошці. (Така робота дозволяє дітям побачити можливості одного кольору, зрозуміти техніку пуантилізму, порівняти власну роботу з роботою інших дітей.)

Третій етап – співвіднесення своєї діяльності з діяльністю інших

Педагогічний малюнок

Ви гарно виконали це завдання,і ми можемо приступати до практичної роботи.

Подивіться як це зроблю я.

  1. Проводжу лінію горизонту та намічаю основні об’єкти: дерева, річку.
  2. Змішую основні кольори на палітрі, створюючи необхідні відтінки.
  3. Починаю роботу з неба. Пам’ятаю, що небо до лінії горизонту світлішає та стає холоднішим.
  4. Виконую дальній план.
  5. Працюю над середнім планом.
  6. Деталізую передній план.

Пропоную вам спробувати свої сили та виконати власний малюнок.

Практична робота дітей.

Якщо необхідно використовую пояснювальний малюнок, зроблений власноруч у куточку аркуша учнівського альбома (замальовки використовую, коли помилка в малюнку помічена в одного – двох учнів і немає сенсу відволікати увагу всього класу. Виправлення помилок у малюнках учнів. )

Четвертий етап – самооцінювання та самокорекція

  1. Аналіз виконаної роботи:

 а) оформлення виставки «Пейзаж»;

б) самооцінювання;

– У чому відчув труднощі?

– Що давалося легко?

-Над чим слід попрацювати?

– Чи бачиш сам допущені помилки?

в) оцінювання вчителем практичної діяльності учнів.

  1. Повернення до очікувань (справдилися чи ні)

П’ятий етап – рефлексія

Мені сподобався урок, тому що…

Я дізнався…

Я навчився…

Мені не все вдалося…

Я б хотів ще…